O Magdaléně

Hudba je mojí srdcovou záležitostí takřka od dětství. Začalo to působením ve sboru a zhruba od 17 let jsem začala vystupovat s řadou kapel různých žánrů. Když mě někdy náhodně políbí můza, skládám hudbu i texty. Kromě hudby jsem měla to štěstí strávit nějaký čas v moderátorském křesle na rádiu Rock Max, uváděla jsem i známé festivaly. Nově mne můžete slyšet v rádiu Helou! v pořadu s názvem Citáty s Magdalénou.

Podívejte se na Magdiny stránky

YouTube

Projekty

Mým vysněným projektem je Musica Angelica, kde mne na harfu doprovází Lucie Fajkusová, která řadu let působila ve filharmonii Bohuslava Martinů. Dále mne můžete vidět a slyšet s Avion Big bandem, Velkým dechovým orchestrem města Zlína, ve Smyčcovém komorním orchestru, v recitálech, ve kterých mne doprovází pianistka Mirka Soukalová, pianista Štěpán Holík, akordeonista Fanda Dominec a spousta dalších zajímavých hostů. Velkou zálibou a vášní je také účinkování v divadelním souboru Pasma Tri těatr p. Martina Pášmy.

Duo Magdaléna Malaníková a Mirka Soukalová

Naše společná cesta začala v roku 2018, od té doby máme za sebou mnoho společných koncertů. V našem podání uslyšíte tradiční irské balady, šansony, známou filmovou hudbu a staré známé poprockové klasiky. Zajímavou hudební odbočkou je středověká fantasy hudba inspirovaná polskou ságou Zaklínač. Ta vedla ke vzniku kapely The Witchers.